| AlexMaftei a întrebat:

La cât timp va schimbați telefonul mobil?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

La doi ani, la reinnoirea abonamentului, cei de la Vodafone sunt aittide simpatici incit vin cu cate o oferta serioasa pentru alt telefon. Doar ultimul meu telefon de dinaintea celui de acum, un LG Optimus a rezistat cinci ani, dar si a fost foarte bun la vremea lui, si mi-a placut foarte mult de el.

| PainTech a răspuns:

Din cate observ am schimbat telefonul cam la 2 ani ( probleme de memorie sau performanta. Nu am reusit sa stric niciunul complet ).

Totusi ce am cumparat de curand (Xiaomi A1) ar trebui sa ma tina ceva mai mult.

| Demidol a răspuns:

La cat timp? Cand nu mai merge si nu mai am ce-i face. Dupa ani de zile. O singura data am "schimbat" un telefon clasic pe un smartphone. Dar si acum il mai am pe cel vechi perfect functional. Doar ca nu e "cu degetul" happy

| Ensiferum a răspuns:

De cand folosesc Samsung cam la 3 ani, cand foloseam LG G sau Nokia la maxim 1 an.