| Amidamaru98 a întrebat:

Este normal ca bateria telefonului sa se descarce singura? Nu cu foarte mult, gen 1% pe o ora sau 2% chiar dacă nu îl utilizez?
Localizare oprită, reîmprospătare in fundal oprită.

iPhone Nou 100% sănătate baterie

2 răspunsuri:
| Bogdan1241 a răspuns:

Da, este perfect normal, gandeste la tot ce ruleaza in background, sau ca telefonul se deshide instant la pornire, doar ca s-a pus foarte mult accent pe rezolvarea acestui lucru, de asta foarte multe persoane nu simt ca acesta se descarca. Cum ai zis si tu diferentele pot fi de 1% sau 2% pe ora.

Dar poate depinde si de unele defectiuni ale telefonului cat si de "uzarea" acestuia.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da. Probabil că și unele aplicatii din telefon contribuie la descarcarea bateriei.