| Daniel_Daniel_1997_ii6D a întrebat:

Am si eu un iphone 5 16 gb, primit de la cineva cadou, este second hand, observ ca bateria se duce foarte repede chiar si in stand by, de ex daca il tin 10-11 ore pe masa, fara sa il utilizez ajunge de la 100% la 11%, care ar putea sa fie cauza? baterie sau vreun scurt? pot afla asta fara sa ma duc in service? vreun program?
i-am dat resetare ca iphone nou,am dezactivat localizare, wi fi,bluetooth, etc
Care ar fi pretul la o baterie noua+manopera?

2 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

S-ar putea sa iti cada semnalul si cum tot cauta, consuma extrem de mult dar, cum iphone-urile sunt slabe la baterie, s-ar putea sa fie pe duca bateria.
Iti recomand sa comanzi de pe net una noua, de aici daca vrei: http://www.gsmnet.ro/......nal--53917
Te duci la un servis de telefoane, e plin de ele si ti-o schimba aia la vreo 30-50 lei, nu stiu exact dar mai mult de 50 lei sigur nu e. bafta.

Conectează iPhone-ul la PC și restaurează-l din iTunes și setează-l ca iPhone nou fără să pui back-up pe el.
ATENȚIE: Resetarea pe care ai făcut-o tu nu e tot una cu restaurarea. Am avut și eu problema ta și așa am rezolvat.