| AnneღU a întrebat:

FUNDA! Cum resetez si eu telefonul eboda rainbow v47? Mentionez ca am incercat sa dau din >setari- revenire la setarile din fabrica, dar nu se intampla nimic, doar apare un Android "mort" sub care apare scris "Nici o comanda". Va rog, ajutati-ma...

6 răspunsuri:
| Tudor123123 a răspuns:

Telefoanele nu au chestie in care bagi un ac sau ceva subtire pentru a le reseta?

| AnneღU explică (pentru Tudor123123):

Am cautat si acesta nu are. Totodata am incercat resetarea din butoane, adica sa intru in meniul recovery, dar de asemenea apare acel Android. Vreau sa il resetez pentru ca am erori de genul " x aplicatie s-a oprit" "serviciile google play s-au oprit", " googlegaps.com s-a oprit si tot asa. Nu stiu altceva ce i-as putea face

| Tudor123123 a răspuns (pentru AnneღU):

Si mie imi apare cateodata x aplicatie s-a oprit, de obicei Facebook-ul, dar mie mi se intampla rar, maxim o data pe saptamana

| AnneღU explică (pentru Tudor123123):

Eu nu pot folosi deloc telefonul. Nu pot accesa nici o aplicatie nimic, deoarece aceste erori apar incontinuu.

| Tudor123123 a răspuns (pentru AnneღU):

Du-l la un service, sigur o sa il poata reseta ei

| Ionute2018 a răspuns:

Scoate bateria, deschidel tinand cateva secunde apasat deodata pe butoanele power si volum jos, si dai wipe data factory reset, controlezi asta cu volumele jos sus, nu cu touch-screenul, iar butonul power este ca un fel de enter.