| kar1GaNNN a întrebat:

FUNDAA!

Ce ati cumpara?
Allview E2 Living sau Samsung Galaxy Trend Plus si de ce? big grin

Răspuns Câştigător
| Gam3rYT a răspuns:

Samsung galaxy trend plus.
Il vei putea folosi foarte mult.
Risc scazut de a se strica
Memorie interna destula.
Tin sa mentionez ca am avut si eu si am fost foarte fericit de el.
Contra:Este cam micut.

Iar Allview E2 living nu am cuvinte.
Allview o firma bulgara.
Un prieten de al meu are X2 Soul si ia ghici o luna la tinut si acum s-a stricat.
O avea telefoane bune dar degeaba se strica prea repede.
Funda

17 răspunsuri:
| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

Samsung galaxy trend plus

| kar1GaNNN explică (pentru Vadean_Ioana_1982):

De ce? big grin

| Ibrahimovic a răspuns:

Eu tot Samsung-ul l-as lua. Nu m-am uitat la specificatiile sale, dar in orice caz, cred ca este mai bun decat un Allview. Am auzit multe persoane care se plang de telefoane din astea..Alview. Nu sunt prea de incredere din cate se pare.

| Iordache_Razvan_1990 a răspuns:

Allview este mai bun.
N ii asculta pe alti care spu ca e mai bun Samsung

| kar1GaNNN explică (pentru Ibrahimovic):

Depinde si cum le nimerestiwinking

| kar1GaNNN explică (pentru Iordache_Razvan_1990):

Ba ii ascult pe alti care spun ca Samsung e mai bun, Allview e firma romaneasca stim bine toti, nu ma prea bazez pe telefoanele sale...

| doreal a răspuns:

Sincer nici unul. Amandoua sunt proaste. Trend plus are o colega si merge super naspa. Lag si iarasi lag. Allview tot asa, am avut o tableta de la Allview si am folosit-o doar 2-3 zile. Eu as mai pune ceva bani in plus si mi-as cumpara unul mai bun, poate un mini s3 sa se aproprie de bugetul tau. Au 3 colege de la scoala telefonul asta si nu s-au plans deloc de el, ca ar avea lag sau ceva de genu. Daca ai de ales neaparat dintre ele 2, totusi Samsung trend + deoarece firma e mai serioasa si totusi e Samsung.

| kar1GaNNN explică (pentru doreal):

Trend +, e telefon bun, daca il grijesti si nu iti bati joc de el te tine mult si bine fratewinking

| Ibrahimovic a răspuns (pentru kar1GaNNN):

M-am uitat acum la specificatiile pentru Allview E2. E foarte slab, crede-ma.
Camera e slabuta, 512 pe RAM, bateria tine foarte putin. Deci clar dintre cele doua Samsung-ul e mai ok.

| kar1GaNNN explică (pentru Gam3rYT):

Multumesc, un raspuns care il asteptam big grin!

| kar1GaNNN explică (pentru Ibrahimovic):

Trend + are si RAM mai mare si camera mai mare ( 5 MP ), si andoridul la fel este mai mare, de aia o sa aleg si eu Samsung-ulwinking

Mersi ca te-ai straduit sa ma ajuti!winking

| Ibrahimovic a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Cu placere!

| doreal a răspuns (pentru kar1GaNNN):

La asta cam ai dreptate. Mai am o colega care are telefonul (da, ne luam una dupa alta telefoanele laughing ) si ea are mare grija de el. Ii merge bine dar nici nu are multe aplicatii pe el. Il foloseste doar pentru vorbit si mai are o aplicatie, doua, atat.

| kar1GaNNN explică (pentru doreal):

Daca il folosesti doar pentru vorbit te tine mult si bine laughing, insa nici eu nu am nevoie mai mult de 1 joc pe el, doar atat la 768 MB RAM, nu e nici o problema un mic joculet big grin

| doreal a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Atunci e perfect pentru tine happy.

| soraxis a răspuns:

Allview nu iti recomand

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Trend Plus S7580 ( alias Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 - varianta cu 2 SIM-uri ), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmland.ro/compara/4981,4678

Toate cele bune.