| AlexAlex2199 a întrebat:

Heei
Zilele trecute mi-am pierdut telefonul si as vrea sa-mi cumparul unul nou. Am cautat si-am cautat si am gasit doua telefoane. Sony xperia C3 si Lenovo P70. As vrea sa stiu care e mai bun si daca se poate cateva argumente pro/contra.
Multumesc mult ^^

Răspuns Câştigător
| Iustin02 a răspuns:

Amandoua sunt bune la ceva. Depinde ce vrei de la telefon. Uite specificatiile care probabil te intereseaza:
1.SIM:
-Lenovobig grinual-Sim(MicroSim)
-Xperia:Un singur MicroSim
2.Memoria RAM:
-Lenovo:2 GB
-Xperia:1 GB
3.Marimea:
-Lenovo:5 Inch
-Xperia:5.5 Inch
4.Camera:
-Lenovotonguerimara:13 MPcu inregistrare 1080p, Frontala:5 MP cu inregistrare 720p
-Xperiatonguerimara:8 MP cu inregistrare 1080p, Frontala:5 MP cu inregistrare de 720p si Blitz pe ambele parti
5.NFC(comunicare in campul apropiat fara a folosi reteaua):
-Xperiabig grina, are
-Lenovo:Nu are
6.Bateria:
-Lenovo: Li-Po 2500 mAh
-Xperia: Li-Ion 4000 mAh
Daca nu e folosit deloc dupa ce e incarcat la maxim:
-Xperia: Pana la 1000 ore
-Lenovo: Pana la 700 ore
Daca il folosesti la vorbit:
-Xperia:11 ore
-Lenovo: 15 ore
Deci daca vrei un telefon performant pentru aplicatii si jocuri iti recomand Lenovo P70 iar daca vrei unul pentru poze si uz normal iti Recomand Xperia C3. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

4 răspunsuri:
| Iustin02 a răspuns:

Amandoua sunt bune la ceva. Depinde ce vrei de la telefon. Uite specificatiile care probabil te intereseaza:
1.SIM:
-Lenovobig grinual-Sim(MicroSim)
-Xperia:Un singur MicroSim
2.Memoria RAM:
-Lenovo:2 GB
-Xperia:1 GB
3.Marimea:
-Lenovo:5 Inch
-Xperia:5.5 Inch
4.Camera:
-Lenovotonguerimara:13 MP, Frontala:5 MP

| MskDesign a răspuns:

Iti recomand Lenovo P70

Este mai bun fata de Sony xperia C3 deoarece are:

Retea 4G
Memorie RAM 2GB
Rezolutie camere 13 si 5 Mp

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Lenovo P70, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6489&idPhone2=7063

Toate cele bune.