| Twyti a întrebat:

Hei!
Am o problema!
Am un Samsung Galaxy S2 Plus cu versiunea de android 4.1.2 si nu pot sa ii actualizez software-ul.Am prieteni cu acelasi telefon insa cu versiunea de android 4.2.2 care au procedat astfel : Setari-Despre dispozitiv-Actualizare software-Actualizare. Si ei si-au putut actualiza software-ul. Mie imi spune asa:"Au fost deja instalate cele mai recenta actualizari".
Ce fac?
Funda! E urgent! Dau si vot!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Of laughing
Doar nu crezi ca a trimis un semnal din spatiu asupra orasului laughing
Nu. Cei de la Samsung vand telfoanele diferit, cu soft diferit. Ideea e ca tu ai alta regiune(daca te duci la setari, ai sa gasesti la despre telefon un cod deforma XX... ceva de forma asta. Si ai sa vezi ca difera fata de ce au altii, asta pentru ca difera regiunea. Daca e aceeasi regiune, codul ala o sa fie identic, si atunci chiar e ceva dubios. Sa incerc sa eplic si mai clar?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cei de la Samsung lanseaza softul pe regiuni. Asa ca la tine poata sa treaca si 1 an pana cand primesti actualziarea. Asa ca rabdare daca nu vrei sa ramai fara garantie(il poti instala si neoficial, dar pierzi garantia).

| Twyti explică (pentru sltlp):

Cum adica pe regiuni. Am zis ca am prieteni, din orasul meu, care l-au actualizat

| sltlp a răspuns (pentru Twyti):

Of laughing
Doar nu crezi ca a trimis un semnal din spatiu asupra orasului laughing
Nu. Cei de la Samsung vand telfoanele diferit, cu soft diferit. Ideea e ca tu ai alta regiune(daca te duci la setari, ai sa gasesti la despre telefon un cod deforma XX... ceva de forma asta. Si ai sa vezi ca difera fata de ce au altii, asta pentru ca difera regiunea. Daca e aceeasi regiune, codul ala o sa fie identic, si atunci chiar e ceva dubios. Sa incerc sa eplic si mai clar?