| Aniana111 a întrebat:

Hei! Am un iPhone 4 si am mai avut cred ca 15% si s-a stins dint-o data si nah m-am gandit ca l-am stins eu din greseala dar cand am incercat sa il pornesc imi aparea acel mar dar nu mi se aprindea ci aparea marul acela putin si apoi s-a stins. Bun am incercat sa il pun l-a incarcat insa DA s-a aprins doar ca dupa ce s-a aprins s-a stins si l-am aprins iarasi dar statea putin si se tot stingea si nu se incarca si nu este de la incarcator pentru. ca am incercat 2 incarcatoare. Ce credeti ca poate fi? Se poate repara? E de la baterie? Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| HereToHelp a răspuns:

Se intampla ca de la ios7 sa se stinga cat bateria e sub 40% de la frig. Tine-l in casa la incarcat mai multa vreme si dupa cateva ore incearca sa il aprinzi. Daca nu mai ai incarcatoarele originale e posibil sa fie si de la ele, amperajul/voltajul fiind mai mici, nu primeste suficient curent

2 răspunsuri:
| Aniana111 explică:

Dar se poate repara?

| mont a răspuns (pentru Aniana111):

Da, insa nu cred ca are vreun defect, cel mai probabil isi revine de la sine daca il lasi la incarcat 1-3 ore. Sau poate bateria stricata, situatie in care trebuie dus la service pentru inlocuire.