| Simplegirl15 a întrebat:

Hei, am un telefon Samsung Galaxy S7 edge și mi s-a spart ecranul. Cam cat ar costa sa schimb ecranul? O sa mi se ștearga tot din el daca schimb ecranul?

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca schimbi ecranul nu ti se va sterge nimic din telefon, iar pretul dispaly-ului este cuprins intre 1000 si 1100 lei, manopera te va costa 50-100 de lei.

| iulianolaru99 a răspuns:

O sa te coste vreo 1200 de lei cu tot cu manopera si nu ti se va sterge nimic din telefon pentru ca schimbi display-ul, nu placa.

| gelu1970 a răspuns:

Descarci Smart Switch din pagina Samsung.
conectezi telefonul la pc cu programul respectiv si iti faci o copie de siguranta. ca sa fii sigura ca nu o sa pierzi nimic.
ecranul original e 350 euro aproximativ. daca gasesti ceva mult mai ieftin nu te sfatuiesc sa il cumperi.
manopera nu am idee.
desigur, ecranul nu s-a spart singur. l-ai spart tu presupun. ai scris "mi s-a apart".
bafta. pe viitor cugeta bine cand cumperi telefoane. e o marca scumpa si ecranul e de calitate insa trebuie sa intelegi ca nu merita atatia bani.