| D3I3 a întrebat:

Cat costa sa schimb ecranul de la un Samsung s7 edge? Senzorii merg foarte bine, nu sunt probleme cu nici un buton. Doar e spart ecranul. Nu am avut nimic de protectie pe el. Urgent.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca totul functioneaza bine (sensorii si afisarea), atunci este posibil sa fie spart doar sticla de protectie, care te costa pana la 100 lei (cu montare impreuna).
De fapt, rolul acelei folii este tocmai protejarea ecranului si preluarea socurilor mecanice in locul ecranului scump.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu poti schimba ecranul, cel putin la Samsung, este nevoie de schimbarea intregului display care costa, aparent, in jur de 1300 lei.
Daca nu te deranjeaza, sugerez sa te acomodezi cu el, caci nimeni cu cred ca va plati mai mult de jumatate din pretul telefonui doar pentru o crapatura.
Mai bine iti iei alt telefon.

| CatalinCosmin1 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Aici gresesti enorm, un display e aproximativ 1300 lei, ecranul ( sau sticla de protectie a display-ului ) e aproximativ 500 lei, nu display-ul.

| LPCTSTR a răspuns (pentru CatalinCosmin1):

Woah... Mai bine isi cumpara alt telefon.
Nu credeam ca pretil poate atinge 1300 lei.
Voi edita radpunsul.

| gelu1970 a răspuns:

340 euro display.
Mana de lucru...nu stiu.
Se poate incerca dezlipirea sticlei dar posibil ca display sa nu reziste.
Eu cred ca nu merita. As cumpara alt telefon mai actual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luxul si prostia se platesc. Data viitoare sa te inveti minte sa ai protectie.

| D3I3 explică (pentru anonim_4396):

Am avut folie, dar era simpla si a cazut. Am vrut peste cateva zile sa ma duc sa o pun;-;