| EyulDew a întrebat:

Hei. Atunci cand am castile in telefon si ma suna cineva mi se deschide apelul imediat fara sa raspund eu. Cum as putea sa nu se mai deschida apelul singur? Am telefon Samsung.

1 răspuns:
| Aditzu a răspuns:

Uita-te la setari, la apeluri. Daca se poate opri trebuie sa existe o optiune sa dezactivezi raspunsul automat.
Unele telefoane nu au posibilitatea de a dezactiva lucrul asta. (telefonul meu Nokia de exemplu, model mai vechi dar nu stiu care exact).
Ori mergi la un service gsm, ori cauti pe net modelul telefonului cu toate specificatiile.

Bft!