| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Hei.
De ce imi apare o linie neagră cand deschid camera frontala? Iar dacă fac poza se salvează cu acea linie neagră, ce sa fac?
Am un iphone 7 plus

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E defecta camera sau cablul de conexiune nu face bine contact.
Du-l la service, mai ales daca e in garantie!

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Bula):

Mulțumesc foarte mult pentru raspuns, ma ajuta orice sfat acum, dar as vrea sa va intreb cat o sa mi-l tina la reparat, puteti sa imi dati o parere?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Este o manopera de maxim doua ore (daca tehnicianul se pricepe si are sculele si piesa de schimb necesara).
La asta se mai aduna timpul de asteptare dupa piesa de schimb (daca trebuie comandat) si timpul pana ce ajunge telefonul tau la rand.

| CM7YRE a răspuns:

Sau, pe langa ce a spus Bula poate fi ideea de un "fir de praf" sa fi intrat acolo intre camera si geamul respectiv, dar tot trebuie desfacuta. Are dreptate, e chestie de cateva ore. Si pretul difera de fiecare in parte. Procedura e asta http://www.youtube.com/watch?v=acLAYZwl3Nc

| SalutCeFaceti a răspuns:

Ti s-a ars senzorul foto din camera. Nu prea ai ce sa faci. Te duci la service. Dupa ce il repari, il vinzi si iti iei Samsung. Sper ca te-am ajutat!