| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Am o problema la camera frontala la telefon ( IPHONE 7 plus), când încerc sa fac poze pe camera frontala apare o linie neagră in partea de jos.
Am fost la Orange, mi-am schimbat folia care credeam ca este zgâriată, dar tot apare acea linie si mi s-a spus ca trebuie schimbată camera... telefonul este in garanție, dar nu știu cât durează sa mi-l țină acolo și aici unde am fost ar fi mai aproape și in jur de 200 de lei camera originala.
Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dacă e in garanție nu costă nimic.
Camera se schimbă in 10 -15 minute.
Că ei au chef să il țină câteva zile...

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Termenul de reparatie este maximum 15 zile calendaristice, din momentul in care il trimiti in Service, din orice magazin Orange, impreuna cu factura de achizitie si certificatul de garantie sau din contul online Orange. Daca il trimiti din magazin, in limita stocului disponibil, colegii iti pot oferi si un terminal de schimb pentru perioada in care sta in Service.

O zi buna,
Orange Helper