| anonim_4396 a întrebat:

Hei, hei TPU! Am si eu o intrebare. Vreau sa-mi cumpar un telefon si anume Allview A4 You, insa faza e ca este dual sim. Are ceva daca o sa pun numai o cartela? Adica o sa-mi mai apara acolo SIM1 si SIM2? Cand vreau sa sun o sa mai fie acolo sa aleg de pe ce cartela vreau sa sun sau o sa fie la fel ca si cand nu e dual sim?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu folosesc un Allview tot dual sim si merge folosit si cu un singur sim. Orice tel. dual sim merge folosit cu un singur sim.

| Jipa95 a răspuns:

Pentru ce este conceput un telefon dual-sim? Sa nu mai umblii cu 2 telefoane dupa tine. Merge si cu o cartela fara probleme. In momentul in care ai 2 cartele in el, ambele vor fi activate, dar poti intra in setarile lui sa dezactivezi pe cea care nu vrei sa fi contactat pe ea.

Bft!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca introduci cartela in slot-ul pentru sim1, atunci o sa iti apar sim 1. Daca introduci in slotul pentru sim 2 atunci apare sim 2. Daca folosesti doua cartele atunci cand suni telefonul te pune sa alegi de pe ce sim vrei sa apelezi. Asemanator si cu mesajele.