| adrianionut49 a întrebat:

ajutati-ma va rog. Cand vreau sa descarc o aplicatie pe android (pe telefon) imi apare o fereasta care spune,, Nu s-a putut instala in dispozitivul de stocare USB sau pe cardul SD". Ce inseamna, la multe aplicatii imi apare aceasta fereasta dupa ce se termina de se descarcat acea aplicatie. Ce sa fac, ce inseamna, cum sa rezolv problema.

2 răspunsuri:
| InspiratieDIY a răspuns:

Problema este cu cardul SD. Daca l-ai facut FAT32 si ai uitat sa-i dai safe remove din calculator, atunci sistemul Android il face read-only sa nu strice datele. Conectezi telefonul la PC, dai un check disk pe cardul SD, safe remove si vezi dupa daca mai ai problema asta. Poti incerca sa reformatezi cardyul folosind softul din telefon sau folosind PC-ul, asta daca prima solutie nu merge. Cert este ca problema este cardul SD ce nu permite scrierea de date pe el.

Multa bafta!

| adrianionut49 explică:

Mersi ca mi-ai spus dar ce inseamna check disk si dupa nu inteleg unde sa intru?
si unde sa intru in telefon ca sa fac lucru acesta. Eu am un s3