| Yonella123 a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o problemă, de cateva zile nu pot sa mai intru in magazin play, adica intru si imi iesi imi zice ca din pacate magazinplay s-a oprit. Știti cum as putea rezolva problema fara sa revin la setarile din fabrica?
Va roooooooog, hellp!!

7 răspunsuri:
| 28cosmin a răspuns:

Bună!
Dacă ai probleme cu Magazin Play (Play Store) ca problemă să fie rezolvată trebuie resetat telefonul la setările din fabrică pentru că este posibil să ai un virus care ți-a afectat sistemul de operare.
Recomandarea mea este: Du-te la Setări și resetează telefonul la setările din fabrică pentru a rezolva problemă, crede-mă că nu ești singura care ai pățit așa ceva și s-a rezolvat prin resetarea setările din fabrică.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Intri la setări, la aplicații, cauți aplicația, apeși pe oprire forțată, după care apeși pe goliți memoria cache după care ștergeți datele. După ce ai făcut asta sigur merge.

| Yonella123 explică (pentru 28cosmin):

Hei,stiu de revenirea la setarile din fabrica dar o sa mi se stearga tot din telefon si nu prea vreau. Mă interesa daca e vreo metoda prin care pot rezolva problema fara sa apelez la setarile din fabrica.
Mulțumesc oricum :*

| Yonella123 explică (pentru AlexElektro1987):

#AlexElektro1987, nu merge sad

| 28cosmin a răspuns:

#Yonella123, dacă nici așa cum a spus #AlexElektro1987 nu merge altă posibilitate nu mai este.
Există posibilitatea de-a salva tot ce ai în memoria telefonului în card-ul tău de memorie iar apoi să resetezi telefonul la setările din fabrică asta ar fi ultima soluție.

| Yonella123 explică (pentru 28cosmin):

Ok multumesc mult! happy

| AlexElektro1987 a răspuns:

Intri tot acolo unde ti-am zis dată trecută și dai la " Dezinstalează actualizarile ". Ar trebui să mearga.