| Emy1932 a întrebat:

Hei TPU, imi cumpar in vara telefon nou, si nu stiu ce sa aleg dintre telefoanele astea : Sont Xperia Z2, HTC One m8, Samsung Galaxy S5... la inceput am vrut sa-mi iau One m8, precizez ca il iau mai mult pentru jocuri happy, iar telefonul il iau nou din Germania. Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

Bună Emy!
Eu îți recomand S5! Este cel mai nou apărut și puțini și-l permit, în fine asta contează mai puțin.
S5 are niște îmbunătațiri super.
-Rezistența la apă:
Este rezistent la apă și asta este foarte bine dacă mergi la ștrand sau mare.
-Securitate
Are un mod foarte inteligent de a securiza telefonul, dacă nu mă înșel este singurul sau primul din lume cu opținea "Securizare prin amprentă", este o funcție foarte avantajoasă și practică. Este implantat pe butonul mare din mijloc cu care și ieși din aplicați direct pe "desktop" să zic așa sau dacă ți 2-3 secunde apăsat îți apare modul de unde închizi aplicați-le. Cum procedezi? Duci degetul în jos pe butonul respectiv cu partea amprentei...
Este cel mai bun și inteligent smartphone. S2 plus este la egalitate sau chiar peste Iphone 5. Imagineazăți S5!
O cameră performantă de 16 mpx cu autofocus de 0, 3 secunde, 2 GB ram, baterie: 2.800 mAh.
- Ecranul fantastic.

- Camera performantă.

- Este un smartphone foarte rapid.

- Autonomia excelentă a bateriei.

- Dispune de toate funcţiile pe care şi le poate dori un utilizator în acest moment pe un smartphone high-end, chiar şi de unele exclusive.

Sper că te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sony xperia Z2 e destul de fiabil si bun.

| LTAA a răspuns:

Samsung Galaxy S5, arata foarte bine, iar interfata TouchWiz este foarte usor de utilizat.

| Emy1932 explică (pentru Catalinhhh):

La asta m-am gandit si eu, ca S5 e mai bun, dar pe gsmarena, am vazut ca S5 are la categoria performanta are un scor de abia 5.4, m8 8.5, iar Z2 9... nu prea stiu ce sa mai cred, am avut pana acum vreo 3 telefoane de la Samsung si am fost foarte multumit de ele, iar acum am vrut sa mai schimb happy, deci ce zici...

| Catalinhhh a răspuns (pentru Emy1932):

Samsung e o firmă super, au lucruri numai de calitate. GSMarena zici... Păi telefonul e nou după 2-3 luni o să îi mia rească scoru abia îl au câteva persoane. Și nu tot timpu scoru e cel cupă care trebuie să te iei.
În caz că ti-am fost de folos poți să îmi oferi fundă. happy