| Claudettee a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot afla codul PUK daca nu stiu numarul de telefon. ( cartela Orange).

Răspuns Câştigător
| Remus13 a răspuns:

Il poti afla de pe contractul telefonului sau pe www.orange.ro.

6 răspunsuri:
| Andytza03 a răspuns:

Nu stiu! Eu l-am primit pe contractul cu care am primit telefonul sad nu te pot ajuta.

| Raiden a răspuns:

Imi pare rau dar NU SE POATE.

| armand3004 a răspuns:

Poti intra pe Orange.ro sau cel mai sigur suni la relatii cu clientii si afli. Eu am facut asa de 2 ori.

| evowarr11 a răspuns:

Si o colega a patit la fel si s-a dus la magazinul Orange si i-a dat alta cartele si i-a copiat numerele pe cartela cea noua, nu costa nimica

| perenasop a răspuns:

Păi, caută cutia în care ai găsit telefonul. Acolo o să ai o hârti e care e contractul telefonulu. Acolo trebuie să apară codul PUK. Dacă nu, poti suna la servici clienţi Orange iar cei de acolo te pot ajuta. Asta ţi-o spun garantat, am păţit-o şi eu cu PUK-ul. De atunci nu-mi mai scriu PIN-ul la repezeală laughing

Sper că te-am ajutat! Pa! :*

| LondonAnn a răspuns:

O varianta ar fi sa suni la cei de la Orange, alta, te duci la un magazin Orange si intrebi sau daca mai ai chestia aia care tio da cand iti iei cartela. nu mai stiu cum se cheama dar e pe ea codul puk. succes!