| Alleeeee2000 a întrebat:

Hei TPU, va rog sa ma ajutati daca va pricepeti. Mi-am comandat un iphone 11 si a sosit acum 3 zile, totul e perfect cu exceptia faptului ca ma tine cam putin bateria, adica, nu stiu daca e doar in capul meu, dar ca sa va dati seama, am monitorizat si se descarca cam 1% in 4 minute (ma refer cand stau pe el gen Instagram, whats app). Mi se pare cam repede totusi, am avut un Samsung a10 si se descarca 1% uneori in 10 minute. Am facut tot ce era recomandat pentru pastrarea bateriei, n-am stat pe el la incarcat, luminozitatea o tin foarte scazuta, am oprit activitatea in fundal a aplicațiilor. Voi credeti ca este ceva in neregula? Daca da, ce a as putea face?

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Da-l inapoi si ia tot samsungi

totusi la iOS stiu o smecherie: du-te in setari la background apps si taie de acolo tot ce NU ar trebui sa stea in bg, joace MAI ALES, totusi lasa chestii care iti dau mesaje cum ar fi whatsapp

in alta ordine de idei, vezi ca ai 14 calendaristice in care poti sa il dai inapoi, asa ca decide-te in timp util

eu personal NU as tine un telefon la care sa tin continuu luminozitatea scazuta, in afara ca e periculos pentru ochi, ma mai si CALCA PE NERVI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone are o reputatie destul de proasta datorita bateriilor slabe, ori au o capacitate redusa (undeva sun 4500mAh) ori bateriile sunt uzate de timp, nu prea ai cum sa tragi de timp in nici unul dintre cazurile astealaughing mai ales daca folosesti telefonul incontinuu, eu ti as sugera sa ai si o baterie externa cu tine cand pleci undeva si n ai posibilitatea unei prizelaughing
Butonare placuta

| Crescent a răspuns:

E ceva normal. Bateria la iphone e varza