| alex2009 a întrebat:

Salut foloseste cineva modelul de telefon A5 2017(telefonul a fost cumparat marti de la Altex
am o nemultumire legata de baterie dupa ce l-am incarcat prima oara tinut 24 de ore in priza se descarca 1% la fiecare trei minute am instalat o aplicatie de optimizare a bateriei si acum se descarca 1% in 10 minute.
ieri am fost nevoit sa plec la un drum de aproximativ 15 ore pe parcursul acestei calatori am stat si pe internet (Youtube si Facebook ) cam 2 ore ascultat muzica de pe card si am ajuns la destinatie cu 45% baterie ( dupa un apel de aproximativ 2 ore a scazut pana la 39 %
Ce credeti tine bine bateria?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Parerea mea e ca e ok, eu am a5 2015 si de la bun inceput mai mult de dimineata pana seara nu ma tinea deci il foloseam putin pe messenger si pe google maps

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Apel de doua ore?
Esti dus cu pluta.

| Pandicornita a răspuns:

Buna! eu am A5 2017. Trebuie sa fi foarte atent cand il bagi in mufa. La telefonul meu, mufa nu sta fixa. Incearca sa bagi mufa invers si v a sta mai fixa. Sper ca ti-am fost de folos! funda?