| Myrelush a întrebat:

Heiii TPU! happy am avut o problema cu telefonul si a trebuit sa il formatez ...si acum nu mai merge Magazin Play. nu imi da voie sa descarc aplicati.sad imi da o eroare :

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Formatez cred ca se refera la reset factory. apoi fiind conectata la un router trebuie sa faci update, sa instalezi toate actualizarile la zi. apoi ar trebui sa nu ai erori la ora de conectar cu magazin play.
in cazul in care ai instalat un sistem operativ diferit de cel ce il avea telefonul atunci tot ceea ce am scris mai sus nu are sens. poti merge cu el la magazinul unde l-ai cumparat sa-ti instaleze iarasi softul original. nu ei, ci serviciul tehnic.
bafta.

3 răspunsuri:
| ionut9989 a răspuns:

Buna ce telefon ai?
mai formatezal odata
poate is revine la normal
daca ai rood e si mai simplu

| Love4Music a răspuns:

Daca vrei sa te ajutam trebuie sa ne dai mai multe detalii.
Cum se numeste eroare si ce problema ai avut la telefon?

| dodoc a răspuns:

Trebuie sa iti faci cont probabil daca nu downloadeazo de pe pc si bag-o s instaleazo