| Andreea_Mihaella_1998 a întrebat:

Hello TPU! Am un Samsung Galaxy S4 de vreo 6 luni,iar acum cateva cand incercam sa bag incarcatorul in telefon... efectiv il impingeam si nu intra, iar peste 2-3 zile mergea..asta s-a intampalt de vreo 3-4 ori.De atunci observ ca bateria se descarca de 2 ori mai repede. Daca ma duc cu el la garantie imi vor schimba bateria? sau vor spune ca eu sunt vinovata? Fundaa

Răspuns Câştigător
| crissuletzu a răspuns:

Buna,
Am avut si eu aceeasi problema. Nu intra cablu de alimentare in telefon, nu incarca/ nu imi recunostea pc-ul telefonul cand il conectam. Si-a revenit fara sa-i fac nimic. Dupa care la o luna mi s-a supraincalzit bateria (nu puteam tine mana pe telefon), s-a topit daca pot spune asa- si nu, nu era la incarcat telefonul. Era pe birou fara sa-l fi atins cel putin 10 min inainte. Am fost la service si mi-au schimbat portul USB si mi-au dat o baterie noua. Mi-au spus ca e problema frecventa la telefoanele Samsung.

1 răspuns:
| Andreea_Mihaella_1998 explică:

@crissuletzu si al meu se incalzeste uneori fara motiv.o sa.l duc la garantii Multumesc mult!