| Belieber2bieber a întrebat:

Hey! Am un Iphone4 si am avut in el o cartela de Vodafone si acum am introdus una de cosmote. Si cand am introdus-o in telefon imi apare SIM blocat. Si apare Deblocare SIM. Si ma pune sa introduc codul pin. Ok... l-am introdus si dupa, la retea imi apare "Niciun serviciu". Stie cineva de ce imi apare asta? Si\sau cum pot sa-l fac? Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Telefonul tău este CODAT pe Vodafone sau are cod de protecţie împotriva folosirii altei cartele!

Trebuie să-l duci la un Service pentru decodare...

Toate cele bune.

1 răspuns:
| AlexeHellsing a răspuns:

Cartela este expirată.