| xpbauuxx a întrebat:

Am cartela cosmote si am introdus-o intru-n telefon in care pana acum se afla o cartela vodafone. Cand bag cartela cosmote im cere un cod de deblocare a retelei. Care-i codu?
?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Retelele de telefonie isi codifica telefoanele ca sa nu poata fi folosite in alte retele, codurile sunt diferite pentru fiecare telefon si fiecare retea.
Este motivul pentru care exista deblocarile de telefoane, se refera exact la ce telefon ai tu.
Te costa cam 20 de lei, dar trebuie sa-ti duci telefonul la deblocat si atunci va functiona in orice retea!
Ai grija sa nu-ti inlocuiasca bateria ca o cam fac, eventual semneaza pe ea cu marker rosu si deschide telefonul in fata lor si arata-le, ca sa stie ca nu pot face mismasuri!
Bafta!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi vezi poate ai codul scris pe cutia in care era băgată cartela