| xpbauuxx a întrebat:

Am cartela cosmote si am introdus-o intru-n telefon in care pana acum se afla o cartela vodafone. Cand bag cartela cosmote im cere un cod de deblocare a retelei. Care-i codu?

2 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

De obicei telefoanele sunt codate in reteaua de unde l-ai luat(numai la Germanos sunt deblocate). Te duci la un Vodafone si ceri sa-tii deblocheze telefonul
O sa-ti ceara in jur de 50 de lei pentru deblocare

| Coral7 a răspuns:

Pai trebuie sa te duci la un dealer autorizat de la Vodafone si sa-i spui ca doresti sa-ti deblocheze telefonul. happy