| YumiSukinanda a întrebat:

Hey..Azi mi-am reincarcat telefonul, cu cartela telekom Romania Mobil, si mi-a zis : acum ai 5.02 euro in contul tau etc., si dupa cateva minute am primit un mesaj : Extraoptiunea play free S s-a activat si mi-a zis cate minute am si mna. Și eu vreau să am euro pe telefon, nu minute.Cum să imi dezactivez extraopțiunea ca să rămân cu euro? Fundaa

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Oricum, luna aceasta vei avea optiunea activata si nu poti primii banii inapoi.
Dar daca vrei sa iti dezactivezi optiunea, cand vei dori sa stii ca nu o vei mai putea activa iarasi pe numarul acesta care il ai acum, si vei fi obligata sa iti alegi alta optiune; sau sa iti schimbi numarul.
Suna la 1234, si dupa ce spune limba romana apesi 1 si apoi 010; astfel vei vorbi cu ei si iti vor dezactiva ei optiunea.

| dannyel86 a răspuns:

Odata activata optiunea, aceasta ramane valabila pe perioada sa activa. Nu poti recupera euro, dar poti opri reactivarea automata a extraoptiunilor, dupa instructiunile operatorului de telefonie mobila. Daca ai mai avut Play Free S, aceasta optiune s-a reactivat. Daca nu ai mai folosit-o pana in prezent, inseamna ca e vorba de o cartela reincarcabila direct cu oferta, si nu cu credit. Cand mai cumperi credit, asigura-te ca vanzatorul aude ca vrei "credit", si nu optiuni activate prin reincarcare. Ai inteles?
http://telekomro.custhelp.com/......la-prepaid