| anonim182007 a întrebat:

Hey TPU`! Am de o luna un Nokia 500 si nu prea ma descurc cu acesta. Cand ies in oras si incerc sa ma conectez la wi-fi, nu pot accesa internetul. Adica sunt conectata, dar nu merge netul sad. Ma puteti ajuta cu un sfaaat`?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca sa intri pe wi-fi atunci cand esti in oras trebuie sa fie ori wi-fi-ul neparolat, ori trebuie sa ii stii parola. La terase, baruri sau restaurante poti cere chelnerului parola.

| anonim182007 explică (pentru anonim_4396):

Da dar la retelele neparolate, dupa ce ma conectez, internetul nu merge sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim182007):

Poate nu este semnalul de la wi-fi bun..nu stiu.

| 8mariastar a răspuns:

Uite niste detalii despre telefonul tau ca sa te acomodezi cu el si sa intelegi cu merge:
http://www.fonearena.com/nokia-500_1569.html