| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru si foarte repede va rog i-am blocat telefonul matusii mele incercand sa aflu care este desenul coret pentru deblocare a telefonul si imi aparea ca pot sa incerc peste 30 de secunde si s-a blocat. Si apoi imi apare ca trebuie sa pun adresa de e-mail si parola dar pe telefonul ei nu are internet telefonul ei se numeste Samsung galaxy ys5360. Funda si cat mai repede va rog. sad

2 răspunsuri:
| Bogdanovici24 a răspuns:

Salut! Trebuie sa-i faci HARD RESET. Apesi butonul POWER+VOLUM UP simultan timp de cateva secunde dupa care pe ecran iti va aparea un meniu cu niste optiuni din care tu selectezi HARD RESET(aceasta optiune iti va sterge tot din telefon, mai pe scurt, isi va reveni la setarile din fabrica).
P.S Telefonul trebuie sa fie oprit.Bafta! Funda? happy

| S0RYN3L a răspuns:

Dai ai uitat model si te pune sa bagi un cont de gmail. Bagi contul tau si dupa iti cere o parola pe care a pus-o cand a ales modelul dorit si dupa te pune sa iti bagi ce model vrei.