| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu reteaua Vodafone?
Am o cartela,si nu merge sa trimit mesaje,sa primesc, sa sun sau sa fiu sunata sad. Imi spune "Numai apeluri de urgenta". Mentionez ca de dimineata mergea...nu i-am facut nimic! Si am semnal. Ce sa fac? straight face.Am intrat la setari, setari apeluri si cand dau la redirectionare apeluri sau alte chestii, zice "Eroare de retea sau de cartela SIM si Eroare la setarile pentru apeluri" crying. Ce pot face?
Fundita si va rog mult, e urgent...
P.S : Nu sunt la abonament si am un telefon Samsung Galaxy Y [ daca conteaza ]. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

^_^

Nu face contactul cu cartela sim cum trebuie.

Incearca urmtoarea situatie: Inchide telefonul, sa scoti cartela, o bagi iar(cu grija sa fie asezata cum trebuie), il deschizi si apoi introduci iar pinul.

Dupa aia ar trebui sa mearga. daca nu merge, atunci s-ar putea sa fie o problema de la soft sau de la cartela.

Poti sa iti dai seama incercand sa bagi o alta cartela si sa vezi daca functioneaza. daca functioneaza atunci sigur este de la cartela daca nu e de la soft.

Have fun,
PT

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PinkTerror a răspuns (pentru DrugღDreamsツ):

Te duci la o reprezentanta Vodafone si soliciti o noua cartela cu acel numar.
Din pacate nu este alta varianta. sad

sorry.

Răspuns utilizator avertizat
| PinkTerror a răspuns (pentru DrugღDreamsツ):

Mehh sorry ca nu am putut sa iti dau vesti mai bune.winking

O veste un pic buna... Daca ai cartela de ceva timp (parca un an) poti sa o schimbi gratuit.

^_^ have fun.

| NeStiuta a răspuns:

De ce m-ar interesa pe mine!

Răspuns utilizator avertizat