| aly112 a întrebat:

HEY TPU! ma puteti ajuta... as vrea sa imi cumpar un iphone 5 dar nu stiu ce sa fac sa-l cumpar sau nu.sad voi ce ati face in locul meu?

FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| razvanadriann a răspuns:

Hm, sa inteleg ca ai de gand sa il cumperi dintr-un store official cum e Altex, Media Galaxy etc. Sincer, eu as merge pe Android, Un S3 sau un S4 ar fi un super gadget high end la un pret mai mic decat iPhone-ul. Crede-ma dupa cel putin 3 luni, o sa iti pare rau ca l-ai luat, asa o sa te plictisesti de el, singurul lucru care iti va aminti de ce l-ai cumparat este marul acela de pe spate. E bun intr-adevar, dar iOS-ul a devenit cam monoton. ceva de genu, "ceea ce vezi e ceea ce primesti" contrar unui S3 sau S4 care te va uimi cu cate lucruri noi e dotat si nu cred ca te vei plictisi de featurile lui.
Bafta! Banii si alegerea sunt ale tale.

7 răspunsuri:
| Liynna a răspuns:

Cumpara'l,eu lasi cumpara

| razvanadriann a răspuns:

P.s: Daca tie iti place cu adevarat si il vrei la nebunie, atunci da. Altfel, mai departe hotarasti tu. O zi palcuta ^^! :*

| inger02 a răspuns:

Buna!
Daca tu consideri ca iti trebuie si ca iti doresti acel telefon foarte mult atunci cumparal iar daca esti nehotarata poti sa vezi mai multe modele interesante de telefon si cel care o sa iti placa mai mult pe acela il cumperi. uite aici un site cu modele de telefon
http://www.go4it.ro/......-10536899/

| Toto47 a răspuns:

Daca ai bani suficienti pentru unul original(nu chinezarie) si chiar il vrei, ia-ti'l. dar daca te descurci cu telefonul actual(adica daca nu ai nevoie de altul) pastreaza banii pentru altceva. haine pentru scoala. de incaltat

| biancasima a răspuns:

Eu nu as cumpara deoarece fiind cel mai nou telefon s-ar putea sa ti-l fure, dar asta e doar parerea mea, tu faci cum vrei

| AndreeDeea a răspuns:

In locul tau l'as lua... dar as avea grija. fii sigura ca e de calitate(original). celelalte sunt doar fakeuri si se strica usor.big grin

| ChristianAlex a răspuns:

Daca vrei sa te plictisesti de el intr-o saptamana cumpara-l. Cu bani aia mai bine iti iei un s4 sau xperia z sau HTC one.