| Alexandra_Ioana_1999_GtuV a întrebat:

As vrea sa cumpăr un iPhone de pe olx dar nu prea știu ce întrebări as putea sa ii adresez vânzătorului in legătura cu telefonul. Ma puteți ajuta?

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Telefon se cumpara doar predare personala.Risti sa te pricopsesti cu un exemplar blocat in icloud sau cu defect.
Altii au primit un sapun in colet.
Trebuie verificat istoricul vanzatorului daca are si alte produse la vanzare si de cat timp activeaza pe olx.

| NicoleEazi a răspuns:

Te intereseaza produsul, ai vrea sa stii mai multe detalii, aspectul, daca are ceva probleme si ultima data ca vrei livrare cu verificare colet, daca refuza nu este bun categoric si daca aceepta si mizeaza ca nu stii sa il folosesti tu cand il vei primi sa ai pe cineva care se pricepe langa tine si cand deschideti sa il verifice

| Teodora0602 a răspuns:

Bună! Îi poti spune :
- Bună seara! Am văzut anunțul dumneavora de pe olx! As dori sa cumpăr acel Iphone. Imi puteti da niste detalii despre el. Cat costa si in ce stare se află telefonul.