| Ştefania1199 a întrebat:

mi-am cumparat un telefon Nokia Lumia 620 si fiindca e nou nu m-am acomodat cu el si nu-i stiu toate aplicatiile si alte dealea...si ma gandeam ca ma-ti putea ajuta,adica vreau sa descarc Pou si nu stiu ce trebuie sa fac, trebuie sa descarc sau nu stiu ce trebuie sa fac cel care imi explica cel mai bine ce trebuie sa fac primeste funda :3♥

1 răspuns:
| cadedimineata a răspuns:

Prima data trebuie sa fii conectata la internet, ori prin WiFi, ori prin 3G (mobile data). Dupa ce faci asta, in lista de aplicatii cauti market/marketplace sau store si il deschizi. Aici apesi pe lupa din josul ecranului si scrii acolo Pou. Apesi pe rezultat, si apoi pe Install. Iti apare in lista de aplicatii, in Games. Spor!