| xt9000 a întrebat:

Huawei este o firma buna de telefoane,adica sunt rezistenta, in sensu ma tin 2 ani fara sa se strice ceva la ele? bine inteles ca fara sa il scap pe jos ca atunci orice telefon se strica

Răspuns Câştigător
| Kaveri a răspuns:

Compania chinezeasca Huawei este cel mai bine cunoscuta pentru echipamentele de comunicatii produse: telefoane si modem-uri 3G.
Cei de la Huawei sunt integratori nu producatori iar fiabilitatea produselor nu depinde direct de ei, deoarece cumpara tehnologia hardware de la alti producatori asa cum o fac si cei de la Nokia, lG in cazul telefoanelor mobile.
Are garantie 2 ani iar durata medie de viata este de 10 ani functionare continua fiind limitata la doar atat de catre procesor.

2 răspunsuri:
| TDman a răspuns:

Chiar nu stiu... am un Samsung de 2 ani care nu s-a stricat nimic la el. si e din ala cu „tuci" screen laughing

| BughY a răspuns:

Eu am un Huawei Sonic de 1 an si l-am scapat de vreo 6 ori pe jos si nu are nimic, nici nu se stingea cand il scapam si l-am scapat pe ciment asfalt parchet.
Partea proasta este ca nu are memorie destula