| Lushett a întrebat:

In momentul in care cumpăr un telefon resigilat, pe factura se precizează ca e resigilat sau nu? Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe factura nu va scrii niciodata ca-i resigiliat, este datoria ta sa te asiguri ca-i sigilat si daca nu spui nimic, il cumpeir pe riscul tau!

| WxRo a răspuns:

Atat pe factura cat si pe garantie se precizeaza ca este resigilat.
Garantia pentru telefoanele resigilate de la Orange, de exemplu, este de doar 12 luni.
Pe factura va scrie : "smartphone recondiționat certificat"