| Codruta a întrebat:

Intreb inca o data in speranta ca cineva ma va ajuta! Cum pun o melodie de pe calculator pe Samsung galaxy S duos. Nu o pot copia pur si simplu din calculator in telefon si nici in "kies" nu pot intra.
Ce sa fac?
Va rog din suflet sa ma ajutati cat mai repede!
Funda

11 răspunsuri:
| Ripqer a răspuns:

Pai vei avea nevoie de un cablu de date special pentru acel tip de telefon apoi vei putea sa copiezi fara probleme, pentru nelamuriri lasi un coment la raspunswinking

| ReusxD a răspuns:

Trebuie sa ai nevoie de un cablu de date special pentru tipul asta de telefon si atunci puteai copia fara probleme fisiere.

| Codruta explică (pentru Ripqer):

Pai am cablu de date.l-am conectat la calculator intru acolo unde imi arata tot ce am in telefon dar nu ma lasa sa pun melodia si nici alt fisier

| Seby90 a răspuns:

Ai card? Bun daca ai card, ia cardul frumos, baga-l intr-un dongle, sau card reader, vezi si tu ce ai, poate un telefon mai vechi, si deschide cardul si copiaza melodia, la sfarsit baga cardul inapoi in telefon.

| Codruta explică (pentru Seby90):

Nu am cititor de card... laughing

| Seby90 a răspuns (pentru Codruta):

Bluetooth ai?

| Codruta explică (pentru Seby90):

Nu...am doar un Samsung galaxy s duos si un usb. daca aveam ma descurcam

| Seby90 a răspuns (pentru Codruta):

De ce nu poti copia mai exact?

| Codruta explică (pentru Seby90):

Nu ma lasa adica dau copy si cand sa pun melodia intr-un folder din telefon nu imi mai apare paste...

| Seby90 a răspuns (pentru Codruta):

Conecteaza telefonul ca mediu de stocare, si pune-o in card? Ai internet? Incearca tethering cu pcul si sa iei melodia de pe net prin telefon. E complicat, chiar nu stiu cum sa te ajut.
Rezolvarea totusi e simpla, daca as fi avut telefonul in fata as fi rezolvat problema. Cauta pe forumuri de specialitate, xda developers, sau poate softpedia.

| rotwath123 a răspuns:

Mai simplu descarcati aplicatia mp3downloader din google play sau app store si cauti numele muzici acolo are foarte multe muzici