| Nicaa a întrebat:

Intrebare Samsung Galaxy J7 2016 1)Nu se aprind senzorii cand ii ating, nu stiu de unde sa ii activez. 2) Atunci cand primesc un mesaj se aude, vibreaza, dar nu se aprinde ecranul, foar daca suna. Vreau atunci cand primesc un mesaj sa se aprinda in caz ca il am pe silentios sa iasa in evidenta daca il tin pe masa

7 răspunsuri:
| grandebgd a răspuns:

Stiu ca era undeva prin setari ceva legat de lumina cand te suna cineva era parca la setari apel sau ceva gen.

| Vyo19 a răspuns:

Dezactivează modul economisire energie și o sa meargă.

| Lola203 a răspuns:

In legatura cu notificarile, poti sa le activezi din setari, notificari si alegi cum vrei sa fii notificat. In ceea ce priveste punctul 1) nu stiu ce intelegi tu prin senzori, senzorii sunt incorporati in telefon si nu ii poti atinge, nici nu se aprind. Deci probabil tu te referi la altceva.

| Nicaa explică (pentru Lola203):

Am intrat si eu la notificari, dar nu gasesc nimic de genul acolo. Doar sa nu imi apara pe ecranul de blocare sau nu, sa imi apara notificari in partea de sus; dar nu ce am eu nevoie

| Nicaa explică (pentru Lola203):

A

| Nicaa explică:

Vreau sa imi spuneti exact unde sa intru, ca asa la notificari am intrat si eu, dar nu gasesc

| Nicaa explică:

Up