| Beyourself1245 a întrebat:

IOS 12.2 pe Iphone 5s e adevarat ca consuma multa baterie?
Initial am crezut ca are vreo problema la placa de baza, adica sa consume baterie. Bateria e noua, schimbata recent. Ce-i drept acum ma tine jumatate de zi, o zi. Depinde cum il folosesc. Mereu il las pe Economisire baterie

1 răspuns:
| XxVladxXDD a răspuns:

Este adevărat, ios 12.2 consuma mai multa baterie, am Apple deci pot spune asta.Dar consumul ridicat al bateriei depinde și de aplicațiile ce merg în fundal. Nu ar trebui sa fie o problema tehnica. Cel mai probabil asta se întâmplă deoarece telefonul tău este mai vechiuț și micuț și bateria nu este asa de mare. Dacă vrei durata mai mare a bateriei, îți poți achiziționa o baterie externa sau sa îți schimbi telefonul cu unul mai nou(recomandat).