| -=AleCS=- a întrebat:

am un Iphone 5 adus din SUA, am o problema cu el, nu se mai incarca, atunci cand il conectez imi apare iconita de incarcare, dar ori cat l-as tine nu se incarca nimic. L-am dus la un service unde i-au schimbat atat conectorul, cat si bateria, plus l-au curatat bine inauntru, dar rezultatul este acelasi. Ei au spus ca s-ar putea sa fie de la placa de baza, dar intrebarea este de ce atunci cand au pus o alta baterie incarcata a pornit si a functionat perfect, daca ar fi placa de baza ar trebui sa nu mai mearga defel, nu? Am intrebat daca placa poate fi schimbata, si au zis ca se poate, dar sunt mici sansele sa functioneze, s-ar putea sa moara cu totul, plus e vreo 50e piesa, nu prea merita. Garantie nu mai am la telefon, si tin sa mentionez ca il folosesc de vreun an jumate, si totul a fost ok pana acum.
Multumesc, o seara buna.

5 răspunsuri:
| IseeVoices a răspuns:

E de la incarcator, daca zici ca iau schimbat bateria + conectorul inseamna ca mai ramane doar incarcatorul. Cumpara altu original si daca se poate cu mufa pentru europa (sa numai ai nevoie de adaptor)

| KrIsSWtF a răspuns:

Pote e vreo problema la ancarcatorul tau pentru ca la majocitatea telefoanelo nu se ancarca daca ancarcatorul nu e original

| -=AleCS=- explică (pentru KrIsSWtF):

Incarcatorul e original, era pentru priza americana dar folosesc un adaptor. Oricum am incercat si cu alte incarcatoare de la prieteni si e la fel.

| KrIsSWtF a răspuns (pentru -=AleCS=-):

Pai zici ca cand eai pus baterie noua si era ancarcata mergea da? atunci problema lui este la ancarator sau unde al bagi la ancarat

| KrIsSWtF a răspuns (pentru -=AleCS=-):

Pot fi 2 probleme la el 1 sa fie de la ancarcator sau 2 de unde al bagi la ancarcat