| xJustJuss a întrebat:

Ipad 2 16 gb vs Samsung galaxy tab 2 10.1 16 gb? Ce pareri aveti? Avantaje, dezavantaje?

Răspuns Câştigător
| ArekkusuKage a răspuns:

Pai cel mai bune este Samsung galaxy tab se misca mai repede si ai posibilitatea de a instala mult mai multe aplicati mai folositoare ce optimizeaza navigarea rapida si sigura a conexiuni de internet

3 răspunsuri:
| xJustJuss explică:

Mda,sunt de aceeasi parere, am Samsung galaxy tab 2 si se misca destul de repede, si pe market android sunt destule aplicatii.Ms oricumhappy

| MYK3 a răspuns (pentru ArekkusuKage):

Nu zau? Android nu e nici pe aproape de iOS

| MYK3 a răspuns:

IPad'ul este mult mai rapid si mai eficient decat orice Samsung.
Avantajele iPad:
1. Mai rapid
2. Gama mai alrga de aplicatii
3. merge mai fluid
4. Browserul mai rapid
5. Procesorul mult mai bun chiar daca specificatiile tehnice sunt cam la fel
6. Interfata mai usoara
7. Daca ai iOS 5 ai posibilitate sa faci Jailbreak si sa faci orice vrei tu cu el.
8. Arata mult mai bune estetic decat Samsung
9. Nu risti sa iei virus (nu exista virus pe iPad)
Dezavantaje iPad:
Nici unul
Dezavantaje Samsung:
1. Lag
2. Merge foarte incet
3. Browser foarte slab
4. E usrat estetic
5. Cand ai multe aplciatii in bara iti da force close imediat
6. Foarte greu de utilizat
7. Putine aplicati in market sau google play fata de App Store
8. Te explui la virusi
9. O mica parte din ecran iti e ocupata de butoanele acelea 3
Avantaje Samsung:
Nici unul