| ElenaMari a întrebat:

Iphone 7 plus sau Iphone SE 2020 rog sa raspunda doar cunoscătorii...

20 răspunsuri:
| Emilia2499 a răspuns:

SE 2020 100%

| Michaeel a răspuns:

Nici unul ca iPhone-urile sunt de cc.

| LPCTSTR a răspuns:

SE: componente mai performante.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Huawei Malibu mi se pare mai de fita.

| sierra1 a răspuns:

Aș răspunde cu drag dar nu văd intrebarea!

| ElenaMari explică (pentru sierra1):

Trist.

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaMari):

Sau vine in partea a II a

| ElenaMari explică (pentru sierra1):

Da mai fata/băiatule... am uitat sa pun semnul întrebării dar daca esti atat de redus/a încât să nu îți dai seama care e întrebarea... taci.

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaMari):

și puneai semnul ăla și ce? pe care din cele 2 să-l dai de pământ sau ce?
------
" esti atat de redus/a încât să nu îți dai seama" - nu mami, ai tu impesia că noi trebuie să-ți ghicim gândurile tle strâmbe și sărace

| ElenaMari explică (pentru sierra1):

Ce penibil... tu chiar n ai ce face cu viata ta decat sa comentezi ca am uitat sa pun un semn?

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaMari):

Nu mami, e și mai grav faptul că nu iți dai seama că de fapt nici nu ai intrebat nimic

| ElenaMari explică (pentru sierra1):

Atunci cum de celelalte persoane au si raspuns?laughing))))

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaMari):

Boală grea asta: se dau răspunsuri la intrebări nepuse

| ElenaMari explică (pentru sierra1):

In caz ca nu te-ai prins. întrebarea era. "iphone 7 plus sau Iphone SE 2020?" Acum esti mulțumită?

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaMari):

și ce-i cu ele, te-am mai intrebat

- pe care să-l dai de pământ?
- pe care să-l vinzi sau donezi?
... sau ce?

| ElenaMari explică (pentru sierra1):

? lmao. Conteaza? Pur si simplu vreau sa imi cumpăr si as dori sa vad ce ar alege alte persoane.

| JicaContra a răspuns (pentru ElenaMari):

Daca toate celelalte persoane se arunca in fantana, atunci trebuie sa ma arunc si eu?!?

daca toate celelalte persoane ghicesc, care e intrebarea, atunci poate ca cineva pur si simplu nu vrea si iti cauta nod in papura :P
iar daca tu ii raspunzi, evident ca te executa! ca tu ai gresit, nu el;)

orice comparatie de telefoane se face pe GSM arena:
https://www.gsmarena.com/......mpare.php3
vezi diferentele acolo, inclusiv pretul, ambele au pro si contra (pret mai mare la ala nou, chiar dublu, dar placa video mai slaba, cpu mai puternic, memorie mai multa, etc.)

| relian a răspuns:

Iphone SE este ca marime ca si ala 7 doar ca este acu aparut, deci de la 7 pana la asta 11 pentru ca asta SE este de fapt 11, putin mai slabut, dar cu procesor la fel si multe altele, 7 deja este antic laughing nici nu se pune problema sa alegi intre astea, alegi doara daca ti-l da cineva moca pe ala 7 si spui nu mai dau bani pe ala SE, dar in rest nu vad ce ai putea sa alegi.

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaMari):

"vreau sa imi cumpăr si as dori sa vad ce ar alege alte persoane" - in sfârșit, intervenția ta aduce a intrebare, Mulțumesc

| EntertainYou a răspuns:

Pai e mai nou SE 2020. Si mai performant.
Design-ul e insa la fel de vechi.
Eu voiam sa cumpar SE 2020 in aceasta vara...dar nu prea mi-a convenit la cat costa in Romania.
Prefer sa astept dupa o varianta "low cost" de iPhone 12.