| stefyy234 a întrebat:

La un telefon dual sim ce este cumparat la abonament, deci este codat pe acea retea, pot introduce o cartela in sim 2 de alta retea?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred ca este codat. Nu se mai codeaza acum. Incearca cu cartela unui prieten care are in alta retea. Nu te musca!

| dannyel86 a răspuns:

Pe un blog apare urmatoarea informatie: "Telefoanele Dual SIM sunt codate doar pe primul slot. Este necesar sa ai in primul slot o cartela Orange si pe al doilea slot il poti utiliza cu o cartela din alta retea." (Orange Helper)
Ori sunt deblocate ambele sloturi si poti folosi orice sim doresti, ori pe primul slot esti obligat sa folosesti reteaua opetatorului de telefonie mobila cu care ai abonament.