| Ionela_Craciun_1972 a întrebat:

Pot introduce cartela digi in telefon codat in Orange?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sigur că poți dar o face degeaba!

| dannyel86 a răspuns:

Fizic, cartela se poate potrivi. Dar, ca sa functioneze in reteaua Digi, telefonul trebuie decodat.
Sunt doua optiuni: ori ramai pe Orange, ori decodezi telefonul si alegi ce operator de telefonie mobila doresti.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu. Telefonul trebuie decodat. Daca ar fi mers, ar fi insemnat ca Orange a facut degeaba codarea.

| 28cosmin a răspuns:

Salutare. Daca telefonul tau este codat in reteaua de telefonie Orange, telefonul va functiona doar daca ai o cartela sau abonament de la Orange.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună. Nu, dacă telefonul e doar cu o cartelă, nu poți introduce o cartelă digi decât dacă îl decodezi. În schimb, dacă telefonul e cu 2 cartele, chiar dacă e de la Orange, al doilea loc pentru cartelă nu e codat.