| Cristle a întrebat:

M-am hotarat sa ma mut de pe abondament pe cartela...dar am o intrebare : se schimba si numarul odata cu renuntarea la abonament, nu? si unde platesc reincarcarea, tot la reprezentanta? (stiu ca poate vi se pare intrebari prostesti, dar n-am fost niciodata pe cartela si vreau mai multe detalii)

7 răspunsuri:
| GeogiiMwa a răspuns:

Reincarcarea o faci ori electronic direct la reprezentanti spunandu]le nur pe care vrei sa il incarci sau il incarci de pe cartela de reincarcare + nr nu stiu daca il pierzi big grin

| BogdanBGD95 a răspuns:

Cred ca poti pastra numarul daca vrei. Iar de reincarcat, nu reincarci. Minutele, sms-urile, Mb-ii iti intra intr-o zi a fiecarei luni si iti vine factura acasa cu cat trebuie sa platesti in functie de ce abonament ai. Facuta poti sa o platesti la posta, paypal, si altele

| giuliano2013 a răspuns:

Poti sa iti pastrezi numarul de telefon la renuntarea abonamentului happy si incarcarea o poti efectua cu cartele reincarcabile.....sau nr de cont reincarcabilewinking

| mgtow a răspuns:

Se schimba (numarul) daca nu faci portabilitate si depinde de operator cat iti ia pentru renuntarea serviciilor pe care le detii, jigodiile iti trage tot ce ai de platit pana se termina contractul. La magazine sau chioscuri unde apare simbolul operatorului cu care esti poti incarca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei sa schimbi pe cartela reincarcabila? Telefonul, netul sau televiziunea?
banuiesc ca daca ai numar, vrei sa schimbi telefonul.Mai intai telefonul tau cred ca ar trebui decodat. Poti merge la ei sa renunti la contract, apoi decodezi telefonul, in cazul in care nu ti-l cere inapoi.Cu reincarcarea, poti incarca direct cu minute la o reprezentanta Orange sau ce cartela vrei tu sa bagi, sau poti cumpara o cartela sau bon de reincarcare, bagi codul de acolo si faci optiunile cu minute si sms, care ti se potriveste, care vrei tu.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Reincarcarea o poti face cu cartele de 4-100 euro de la orice chiosc de ziar sau orce magazin oange/Vodafone/cosmote... dupa ce reincarci activezi ce optiune vrei tu..atit cu minute cat si sms-urii sau minute internationale si internet.

| Birlik65 a răspuns:

Chiar daca te muti de pe abonament pe cartela,numarul ramane acelasi,de reincarcat,poti reincarca si la orice magazin care au tonomat de reincarcat, sunt tonomate din acestea si pe strazi, la colturile strazilor, supermarkete, e full de tonomate de reincarcat peste tot...succes!