| SingleForOne a întrebat:

M-am uitat la telefoane cu rate si abonament, de la Orange. Cum de are Samsung Note20 Ultra pana in 4 000 lei, fata de pretul standard, 5, 850 de lei?

Cum sunt calculate preturile?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La abonament are pretul de 4000 de lei? si in magazin la liber 5800?
Asta ar explica faptul ca pretul la abonament al unui telefon este de inceput mai mic ca sa te inhate si platesti apoi de te zapacesti

| SingleForOne explică (pentru Simpatic):

Nu doar in magazin, si pe site. Pretul standardizat, "la liber" cum s-ar zice, e 5800. Dar de ce mi se pare oricum m-ai ieftin la 4000 de lei, rata fiind in jur de 160 lei/luna -> 24 de luni, stiind ca e o smecherie la mijloc? Nu-mi dau seama care e cheia.