| blairelovesmusic a întrebat:

Merita sa dai bani pe un Iphone, pana la urma? Multe persoane zic ca e un telefon bun de nimic.

35 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, este doar un telefon foarte scump care nu face nimic in plus fata de alte telefoane gen Samsung, Huawei, xiaomi etc. Bani aruncati pe geam pentru fițe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, găsești telefoane cu specificații mai bune și preț mai mic. La iPhone plătești doar marca și nimic mai mult. Mai ales că mai nou se vinde fără încărcător. La următorul model or să vândă doar cutia, telefonul și restul accesoriilor trebuie să cumperi separat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita daca vrei sa ti.l iei pentru fite. Daca cauti un telefon raport calitate-pret corect si cu multe optiuni te.as indruma catre Samsung.
iPhone-urile sunt prea scumpe pentru ce ofera.

| mastadont a răspuns:

Merită toți banii dacă vrei calitate și durabilitate. Altfel iați un Samsung și schimbă-l o dată la câteva luni. Degeaba au alte telefoane specificații mult mai mari că nu reușesc să bată iphone deci tot acesta e mai bun. Uită-te doar la teste de viteză cu modele apărute în același an și o să vezi care e mai bun.

| Anonim1447799 a răspuns:

Gândeam exact ca și ceilalți pana sa am primul iPhone, un iPhone 8 plus, într-adevăr mi-a fost puțin cam greu sa ma obișnuiesc avem tot Samsung înainte, il am de 3 ani și pot sa spun ca nu se poate cumpara cu nici un Samsung pe care l-am avut, se mișcă excelent, nu îți iese din aplicații, calitate in orice face, toți cei ce nu au avut iPhone spun ca nu merita, pentru ca nu stiu ceea ce îți oferă cu adevărat. 3 ani și nici o problema, merge ca și cum ar fi nou! Îți recomand orice model pentru ca toate sunt ceea ce trebuie

| Frank51 a răspuns:

Merită să îți cumperi un bugatti? Evident că merită dacă ai bani.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e vorba ca nu ar fi bun de nimic, doar ca la noi are pretul exagerat raportat la... orice. E foarte popular in SUA pentru ca acolo il ia mai toata lumea in rate sau la abonament, iar veniturile nu prea se compara/costurile.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Harfagre):

IMac și MacBook sunt mai mult utile datorită aplicațiilor pe care le oferă. Un om de afaceri, muzician, creator de conținut ( vlogger cunoscut ) cumpără iMac sau MacBook pentru a-și crea și edita conținutul. Acestea nu sunt sunt pentru gaming, sunt doar pentru personale creative care vor să creeze un conținut de calitate. De acolo și prețul pe măsură la iMac sau MacBook.

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru mastadont):

Am note 3 de 8 ani, bateria tine 1 zi dupa 8 ani, care iphone e la fel si am android 10 toate ok, are 4k la filmare are 4x2, 3ghz la procesor are ac la wifi si multe altele putin depasite de modelele noi

| SasaSasa2000 a răspuns:

Nu merită, e un telefon cu un preț mai mare decât merită, mult mai mare.

Răspuns utilizator avertizat
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Nu,Samsung are alternative foarte bune

Răspuns utilizator avertizat
| miculajutorsfaturi a răspuns:

Buna, am gasit pentru tine un articol care te va ajuta sa alegi care este cel mai bun iPhone din 2021, dar si daca alegerea este una potrivita pentru gusturile tale :
https://miculajutor.ro/......l-mai-bun/

| Ja_Rule a răspuns:

Merita 100% nu ma mai intorc la Android niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita. Eu îmi cumpar iPhone din 2014. Vreau sa ți zic ca iPhone 5 încă funcționează perfect. Nu i inteleg pe cei care spun ca nu și merita banii. IPhone-ul tine ani de zile și nu se blochează nici nu are lag ca alte telefoane. Ce poți sa ți dorești mai mult de la un tlf? Ca in rest le are pe toate. Înainte găseau motive banale cum ca nu tine bateria mult timp. Adevărat. Asa a fost cândva. Însă la cele noi de acum bateria tine și 2 -3 zile. Au rezolvat problema aceasta. Asa ca iPhone își merita toți bănuții. Nu as trece la alt tip de telefon niciodată.

| Angeloxd a răspuns:

Recomand Samsung sau Huawei, un p30 pro e un telefon foarte bun. La iPhone plătești renumele companiei, nu își merită banii.

| sierra1 a răspuns:

"Iphone...Multe persoane zic ca e un telefon bun de nimic"

lăsând la o parte lipsa unei negații, ăia ce "zic că" - sunt vulpile ce nu ajung la struguri. Ai bani de dat, da, merită. Nu-i ai, zici că e un tel prost

| OnePiece a răspuns:

Daca le ai cu tehnologia, nu. Găsești telefoane ok pe android începând de la 8-900 de lei care te vor tine cu brio 2-3 ani, poate chiar mai mult dacă știi să umbli in software-ul lui, sa îl customizezi, sa instalezi Google Camera, sa îl rootezi, sa îl instalezi custom rom-uri bazate pe versiuni de android care nu ar fi in mod normal disponibile pentru telefonul respectiv. Telefoanele scumpe cu android mi se par puțin de fiță, dar și ele își au rostul, mai ales daca vrei sa faci gaming sau cele mai bune poze. Mid-range-urile Android (între 800 și 2000 de lei) mi se par cele mai bune pentru romanul de rand.

iPhone-urile se bat cu mid-range-urile Android, având avantaje și dezavantaje față de acestea, dar dispun de suport software 5-6 ani și se integrează perfect cu alte dispozitive Apple, ceea ce ar putea ajuta pe termen lung un utilizator de iPhone sa dea atâția bani cat da unul de telefoane Android de mijloc, datorita costului deținerii.

Daca nu le ai cu tehnologia, iPhone-urile sunt ok, suficient de bune pentru ce aduc la schimb. Nu aș numi iPhone-ul bun de nimic.

Mie nu îmi place Apple, dar fiecare cu părerea lui. Gusturile nu se discută.

| Legion7X a răspuns:

Este un tel bun la performanțè, dar majoritatea face ce face aproape orice tel.

| lifit a răspuns:

Nu, dar merita sa dai bani pe un abonament lunar la sala.

| relian a răspuns:

Fiecare cu cel doare, stii cum e fiecare cu cei place.
Cineva pe aici spune ca nu face nimic in plus fata de alte telefoane.Eu las intreba ce are in plus un mercedes fata de o dacia laughing el ce siar cumpara daca ar avea bani,dacia sau mercedes laughing
Si o masina face exact acelasi lucru ca oricare alta masina,dar totusi unele costa mai scump,altele mai ieftine,iar oamenii cumpara de ce bani au.
Eu personal prefer iphone pentru ca imi place cum este,atat fizic cat si softul,apoi stii cum e una este sa faci un telefon fizic si altcineva sa faca softul,iar la iphone ei fac totu,atata telefonul cat si softul,si chestia asta dupa mine este ceva mai bun.

Dar depinde de fiecare,ce face cu acel teelfon,cei place la un telefon si asa mai departe.
Mie de exemplu imi plac lucrurile de calitate,iar iphonul este pe deaprte cel mai calitativ telefon,pe mine ma face sa ma simt bine si cum este un surubel din ala facut,cum este telefonul asa a[proape perfect taiat,asamblat laughing toate alea iti trezesc in tine ceva,la unia nimic, la altii placere.
Daca orice telefon face acelasi chestii de ce nu am ramas pe loc, pentru ce mai scoat aia mereu alte modele.

Eu am si acum iphone 6S laughing merge struna nu s-a defectat deloc niciodata, ma gandeam sa iau altul, dar am zis mai astept. Unde pui bateria imi arata ca e la 82% din capacitate, ba am fost odata ca se descarcase, am fost la ei la service la magazinu Apple si au zis stai f bine, lau pus la ceva aparate, dupa am vazut ca Facebook consuma de rupe curent, Fb este cel mai mare consumator de curent, si pe calculator arata la fel de Facebook.

| relian a răspuns (pentru Harfagre):

Gresesti,aia care editeaza filme sau ce naiba mai fac asa iau Imac laughing nu stiu ce stii tu sau de unde ai informatiile astea,dar nu-s bune,crede-ma stiu ce zic,si eu am tot Imac laughing cand l-am luat aia se uitau mirati,mau intrebat ce vreau sa fac cu el.
Am zis nu fac nimic,mai intru pe net,mai ma uit la un film etc laughing au inceotu aia sa rada zice pai de ce vrei iMac asta? Zic simplu pentru ca vfreau cei mai bun.
Zice credeamc a editezi filme,faci nu stiu ce rahaturi spuneau ei.Zic nu frate,dar vreau the best laughing asa ca eu am dat comanda,am pus procesorul cel mai tare la vremea ia,video la fel,tot ce nu se putea schimba de mine.
Am lasat doara memoria, aia am fereastra la spate si am pus eu mai tarziu, dar in rest am luat tot ce aveau top ei acolo, am customizat, de aia ma intrebai aia ce fac cu el.
Intra la Apple si vezi ce iMac au ala profesional si vezi si cat costa, te duce peste 10 mii dolari laughing sa nu spuic a platesti doara firma.
Chestia aialnta ce ai zis ca Apple baga procesoare altele decat altii da asa este.
All in One de la Apple au pe ele procesoare pentru desktop, pe cand la altii care fac all in one au doara procesoare de laptop, de aici si diferenta si de pret si de tot.
pe desktopuri Apple baga procesoare de servere si tot asa.
Nu stiu pe Mac ala nou de costa peste 5-6 mii ce procesoare au mai bagat.
Profesionistii care is profesionisti au atat iMac cat si mac asta pentru ca atunci cand stau in cladire folosesc imac iar cand merg pe undneva, normal iei laptopul cu tine nu imacu.
Sincer eu nu mi-am luat iMac ca sa zic si eu ca am Apple, nici pomeneala, nici sa ma laud ca nu am de ce sau pentru ce.
Iti zic eu cum am facut.Inainte aveam laptopuri, apoi zic daca iau eu un all in one, era atunci Sony wow mama mama ce scula, asa ca mi-am luat Sony all in one si cu tuner tv, si la ala la fel am facut am dat eu comanda cu ce aveau mai bun.Iti zic de ce fac asa, dupa ce termin de zis cu asta
Am luat Sony si fix dupa ce a iesit din garabtie s-a stricat laughing zic na scula mea s-a dus de suflet.Se defectase cred la partea asta sursa de curent, dupa juma de ora bun se inchidea, deschideai totu bun iar bum.Am zis il vand, l-am vandut pe ebay, i-a zis omului ce problema are, ala a zis cat? 600 zic a zis ok damil si l-a luat.
Dupa zic ma duc si iau altul, dar de data asta le compar, asa ca am fost aici la un magazin unde avea toate astea all in one toate posibile in anul ala 2013. le-am asezat pe toate unu linga altul am deschis la toate acelasi pagini si am comparat.
Asta cel am si acum iMac ma dat pe spate laughing desi nu-i cu dispaly 5K, ala a iesit dupa un an cel luasem eu, dar aia au zis ca n-am pierdut nimic ca ce vad eu asa vad si aia, trebuie sa ai si filem si tot K sa poti vedea laughing si uite asa am luat eu iMac, comparand, atat cum reactiona si cum vedea.

Deci eu am asta din 2013 si te asigur ca zboara si acum dupa atatia ani.Deci eu de aia l-am luat asa, chiar le-am zis alora iau asa de top sa il tiu mai multi ani, uite ca din 2013 il am si acum,n-are absolut nimic,nu da nici o eroare,nu am nevoie de virusi,am intrat sincer iti zic,la fel un roman zice vai tu nu poti vedea programe romanesti,zic serios? Ia aratat am intrat unde inra si el cu wind lui,ba daca vreau sau cum sa zic am intrat [pe webiteuri de alea cu filme XXX pe mai stiu eu unde,calculatorul spunea ala nu-i sigur,eu intram,ma intreba de cateva ori si eu ziceam inta ba daca iti ordon laughing deci am facut proba,nu s-a intamplat nimic,sbarnie.
Deci eu zic din ce am,nu zic din ce citesc,vrei sa ma crezi bine, nu la fel.
Vad filme pe el mai tot timpul, uneori cand a fost acu cu balamucu asta si am avut o pauza la munca ma uitaiu toata zua la filme laughing nu se incinge, nu se blocheaza, nu stiu dar de cand l-am luat nu am mai fosrt curios de wind.
Am un prieten el avea wind si manca zilelemereu ma chema sa ii repar raia, dupa i-am zis ia ba frate mac imac ceva.Se uita ca e scump,asa este esste scump cvum zici,dar pana la urma si-a luat
Zice el ba,dar nu vad nici o diferenta,doara ca nu se mai blocheaza.
Zic nu stiu ce ai tu, dar eu l-am comandat cu ce am vrut eu.
Trece o vreme, el avea pe wind ceva documente poze etc, intra sa le aia si ma suna laughing zice ba esti nebun? Zic cei ma? Pai rasnita asta cu wind sa fil al naibi pai beau o cafea dau comanda astept sa deschida si ala vai de mama lui laughing zic pai nai zis ca nu-i diferenta. Zice atunci asa am avut impresia, asa ca nici el nu mai e curios de wind.
Si eu cu imacu meu intru exact unde intri si tu cu wind tau, la pariu.

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru Harfagre):

Stai nitel ca s-a facut confuzie,poate nu ma exprimai eu bine,eu am vorbit de imac si de macbook,tu ai spus de desktop,normal ca ala bate porice imac laughing deci eu vorbeam de laptop si de imac,alea mac desktop dale la jalea pai ce sa fac cu el,n-am ce face.
Scuze ca nu ma exprimai eu corect,ala da stiu ala cilindric,nu era teapa deloc,batea ala orice alt computer si pe atunci,nu putem compara un desctop cu all in one,ala cilindric pe atunci avea procesor de server, stiu asta sigur, am verificat.
Acy mac pro arata ca o valiza, pai vorbim aici de ozn-uri laughing
Deci scuze, ai dreptate, dar imac n-a fost niciodata mai performant decat mac pro niciodata.eu ma gandeam ca macbook pro.

Răspuns utilizator avertizat
| lifit a răspuns (pentru relian):

Decat sa te tot intereseze nu stiu ce aifoaneuri mai bine te-ai duce la sala.

| relian a răspuns (pentru lifit):

Nu am cu cine sa merg la sala, de unu singur nu am nici un chef.Dar sa stii ca am nevoie de ceva miscare, am ruinit de tot de cand tot stau, dar vad ma misc cam tot la fel, deci mai merge

| relian a răspuns:

Dallas,Texas laughing