| Anonim1842 a întrebat:

Mi-am achizitionat un telefon Samsung s7 edge si mi se descarca bateria prea rapid.Am dezactivat unele functii care consumau bateria fara rost dar tot mi se pare ca se duce prea rapid cand stau pe el. Aveam un j5 care avea baterie de 2600 si tinea mult mai mult ca asta cand stateai pe el. Oare sa-l duc la garantie sa vada ei are? Adica gen daca stau 10 min sau 7min pe net mi se descarca 2% din baterie din 100%.E achizitionat de pe altex de black friday sper sa nu il fi luat cu un defect din magazin..Asa tine bateria pe telefonul asta asa de repede se descarca cand stai pe el sau mai trebuie sa dezactivezi ceva?

3 răspunsuri:
| bubu12234 a răspuns:

Incearca sa vezi daca e actualizat Android-ul pe el, eu am trecut prin asa ceva cu un J5

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica sa nu fie nici o aplicatie pornita (opreste-le din lista).
Deconecteaza ce n-ai nevoie: bluetooth, wi-fi, date. Toate sunt mari consumatori.
Camera si redarea media (filme, muzica) de asemenea "mananca" tare, daca sunt pornite.

Cu toate decuplate, fara sa vorbesti, bateria trebuie sa tina minim 24 ore.
Cu telefonul complet oprit (de la buton), intr-o saptamana n-are voie sa se descarce mai mult de 5 minute.

Daca totusi se decarca repede, atunci trebuie returnat in garantie.

| Anonim1842 explică:

Am facut update la androidul nou de 7.0 dupa ce mi l-am achizitionat dar am observat ca se descarca rapid si am dat ceva bani pe el....Am dezactivat unele functii gen gps, sincronizare, always on display si am mai redus luminozitatea la ecran dar tot mi se pare ca se duce cam cate 2% din baterie la 10 min sau 7min nu stiu ce are.E normal sau trebuie sa-l duc la garantie?