| Xenoverse a întrebat:

Acum 3 luni mi-am achizitionat un telefon Samsung Galaxy A5 2017 si bateria de la telefon are uneori momente cand se descarca mai rapid dar in restul zilelor se descarca mai lent, oare e normal sa se intample asa?

2 răspunsuri:
| Horologer a răspuns:

Depinde cum il folosesti, jocuri, wifi deschis, lipsa de semnal (telefonul nu are semnal si tot incearca sa il gaseasca, consuma bateria grup) etc.
Eu am avut o problema asemanatoare la telefonul vechi, i-am tot facut overcharge si in timp bateria a ajuns sa tina 3 ore maxim, nefolosindul.Am schimbat bateria pana la urma.
Mai pe scurt, nu e normal sa se intample asta.

| Nistor_Octavian_1994 a răspuns:

Salut,

Daca il ai de 3 luni inseamna ca l-ai cumparat iarna. Uneori se intampla sa se descarce mai repede deoarece il tii la frig. Este o modalitate de protectie din soft, iar telefoanele se descarca mai repede si uneori chiar se inchid din cauza frigului.

Am un iPhone 6s si patesc la fel. Am cautat, m-am informat si este ceva normal. Telefonul tau nu este defect, insa bateria se descarca repede din cauza temperaturilor extreme cel mai probabil.

Nu este ceva de dorit, dar trebuie sa stii ca se intampla la multe persoane!

O primavara frumoasa!