| CrissCarlan22 a întrebat:

Mi-am cumparat acum cateva luni un card de memorie : KINGMAX de 4 GB MicroSD, class 4, HC
Eu am un telefon Huawei Y2010-0200! Cand am incercat sa bag cardul in telefon pentru prima data mergea dar nu ma lasa sa activez Wi-fi. Acum cand incerc sa-l bag din nou, nu mi se mai deschide telefonul daca cardul este in el. Daca il scot, se deschide! Ma puteti ajuta? Ce ar trebui sa fac ca sa pot baga cardul in telefon si sa mi se deschida telefonul?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un card de memorie, inainte de folosire intr-un aparat (foto, telefon etc) TREBUIE FORMATAT din meniul aparatului in care va fi folosit!
Daca cardul de memorie nu este formatat din aparat, atunci se risca sa se piarda informatii pretioase (poze, filmari etc), dar si sa se strice acel card.

La tine cred ca s-a intamplat exact acest lucru, iar cardul nu mai functioneaza.
Incearca sa intrii in meniu la cardul de memorie, formateaza-l, dupa care trebuie sa fie rezolvata problema.

Daca cardul nu se mai poate formata, atunci probabil s-a defetat si trebuie inlocuit + imediat formatat.

1 răspuns:
| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

Cardul trebuie formatat! Probabil al tau e deja stricat : / nu e chiar asa de scump big grin.