| adelynx a întrebat:

Am un card de 2gb microsd si nu mai merge cand il bag in telefon nu mi-l citeste dar cand il scot imi arata ca a fost scos cardul. Si am incercat si la prieteni si tot asa se intampla. Ce pot sa-i fac?

3 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Poti incerca sa-l reformatezi cu ajutorul PC-ului, avand grija sa alegi FAT-32 filesystem.
Pentru asta ai nevoie de un card reader Micro SD sau SD doar ca iti va mai trebui si un SD Adapter.

| Misu1997 a răspuns:

Sa il arunci la gunoihappy. S-a stricat, nu mai e bun de nimic, s-a dus pe apa sambetei, a dat coltul, i-a sunat ceasul, a dat coltul popii.

I-ati altul.

| AndyAndrey35 a răspuns:

Pai ti s-a intamplat precum mi s-a intamplat si mie, cardul nu iti mai merge. Si eu mai de mult am avut niste poze cu familia, ca mwelodiile le mai pot luat dar ca am fost in diferie locuri, nu deci cardul sa scricat pentru. ca sa zgariat pentru ca nu-i bine sal tot scoti de acolo, ca se sgarie, si de aceia eu mi-am luat altul si cu acela scricat i-am dat parca la una asa in batjocura laughing imi cer sk daca n-am scris gramatical.