| kosmyn07 a întrebat:

Mi-am cumparat de 2 zile un Nokia lumia 520 din cate am citit pe forum bateria nu trebuie formatata, cand l-am cumparat l-am aprins s-a descarcat apoi l-am pus la incarcat si l-am lasat pana s-a incarcat 100% intrebarea este, de ce ma tine doar o zi bateria?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Te tine doar atat pentru ca vorbesti mult, te joci pe el sau intri pe net.Este normal ca atunci cand ai telefon nou sa stai mult la el si sa te joci.Asa sunt toate.Nu are nimic telefonul tau.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde cat vorbest. La smartphone bateriile nu tin prea mult. Eu am un Samsung si ma tine circa 2 zile.

| kosmyn07 explică (pentru darrio2007):

Bine dar nu am vb la telefon decat odata si de umblat am umblat foarte putin pe el deci nu am intrat pe net sau chestii din astea.

| darrio2007 a răspuns (pentru kosmyn07):

L-ai luat nou, din magazin, sau de la cineva?

| kosmyn07 explică (pentru darrio2007):

La-m luat nou din magazin, bine am rezolvat chestia cu bateria acuma am alta problema as vrea sa il decodez si nu vreau sa il duc la un GSM deoarece am patit sa mi se ia piese din telefon tu nu stii ce as putea face?